SKARBNIKOWE GODY – ŚWIĘTO MIASTA ZABRZE 2018

Obchody Święta Miasta Zabrze w dn. 29.09.2018r, Park przy ul. Dubiela.

Skarbnikowe Gody to wydarzenie jednodniowe, skierowane do szerokiej publiczności – mieszkańców Zabrza oraz okolicznych miejscowości. Wydarzenie z bogatą, wieloletnią tradycją, organizowane jest cyklicznie w ramach obchodów Święta Miasta. Impreza swoim rozmachem wzbudza ogromne zainteresowanie i entuzjazm uczestników. Wydarzenie charakteryzują powiązane ze sobą elementy:
BARWNA PARADA (w godzinach 11.00 – 12.00) – paradę ulicami miasta, prowadzi legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Orkiestrą Muzeum Górnictwa Węglowego przygrywającą tradycyjne utwory. W paradzie biorą udział goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, władze miasta z Panią Prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli i szkół z rodzicami, zabrzańscy przedsiębiorcy oraz mieszkańcy. Niewątpliwą atrakcję parady stanowią przejazdy zabytkowych samochodów, pojazdów militarnych, motocykli, tramwajów oraz barwne stroje.
SKARBNIKOWE KONKURSY – uczestnicy parady zapraszani są do udziału w konkursie na najpiękniejsze przebranie. Tegorocznym tematem konkursu jest „Kolorowe miasto”. Zmagania uczestników i ich barwne kreacje tłumnie podziwiają zgromadzeni na ulicach Zabrza mieszkańcy. Finał konkursu rozstrzygany jest na dużej scenie podczas trwania pikniku rodzinnego. Najładniejsze przebrania nagradzane są atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.
PIKNIK RODZINNY (w godzinach 12.00 – 20.30) – piknik rodzinny, odbywa się na terenie parku Poległych Bohaterów w centrum miasta. Program imprezy to bogata mieszanka muzyki, rozrywki oraz tradycji. Na dużej scenie goszczą największe gwiazdy polskiej estrady muzycznej. W tym roku będą to Urszula oraz zespół FEEL, a także młodzi, zdolni artyści rozpoczynający swoje kariery muzyczne – Nowakowski, Kamil Nych, Stoneage Full of Sun. Z myślą o dzieciach przygotowywane są imprezy, w których do zabawy zapraszają bajkowe mega maskotki, prowadzone są twórcze warsztaty artystyczne, programy edukacyjne na wesoło oraz pokazy szczudlarskie. Specjalnie z myślą o rodzinach przygotowujemy miasteczko rozrywki z karuzelami i dmuchanymi zabawkami. W tym roku przygotowujemy Festiwal Kolorów, podczas którego całe rodziny będą mogły mogą skorzystać z zabawy kolorami holi. Imprezę zamyka urodzinowy pokaz sztucznych ogni, który stał się tradycją Skarbnikowych Godów.
Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Zabrza Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

SKARBNIKOWE GODY – ŚWIĘTO MIASTA ZABRZE 2018
pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik
29 września 2018 r.

PROGRAM IMPREZY:
BARWNA PARADA
ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW od godz. 1000
PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PODSTAWOWE – parking UM, ul. Jagiellońska
GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – plac Wolności
FIRMY, INSTYTUCJE – chodnik ul. Wolności
POJAZDY, MOTORY, MILITARNE – ul. Słodczyka (wjazd od ul. Dubiela)
START PARADY 1100
Start –  Plac Wolności (na wysokości ul. Jagiellońskiej)
Przemarsz – ul. Wolności, ul. Dubiela, Park im. Poległych Bohaterów
MEGA SKARBNIKOWY KONKURS
Na najładniejsze przebranie indywidualne lub grupowe zaprezentowane w paradzie.
Temat „KOLOROWE MIASTO” (słowa klucz: kolory pastelowe, tęczowe, duże kwiaty, pompony i kokardy, kolorowe dekoracje i stroje, radość, zabawa). Nominacje i nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, osoby dorosłe, zespoły.

PIKNIK RODZINNY – Park przy ul. Dubiela, godz. 1200 – 2030
Blok dla dzieci i młodzieży od godz. 1300
Magiczne animacje dla dzieci
Malowanie buziek

 

3 124 thoughts on “SKARBNIKOWE GODY – ŚWIĘTO MIASTA ZABRZE 2018